SCROLL_TEXT

kwiecień 2018-ulotka rekolekcje internet 2

SCROLL_TEXT

Studium Wiary/ Szkoła Katechetów Parafialnych zaprasza wszystkich zainteresowanych pogłębieniem zrozumienia własnej wiary, a w szczególności osoby już posługujące w parafiach (liderzy, animatorzy, odpowiedzialni za grupy, wspólnoty itd.).

Szczegółowe informacje na http://skp.centrum.katowice.pl/

SCROLL_TEXT

SCROLL_TEXT

 

program_rekolekcje-Lectio_Divina-2018-A3

SCROLL_TEXT

Ośrodek Spotkań i Formacji Archidiecezji Katowickiej w Brennej

http://www.osrodekbrenna.archidiecezja.katowice.pl/

SCROLL_TEXT

Dom Rekolekcyjny Archidiecezji Katowickiej w Kokoszycach

http://www.kokoszyce.archidiecezja.katowice.pl/

SCROLL_TEXT

Ośrodek Profilaktyczno – Szkoleniowy im. ks. Franciszka Blachnickiego w Katowicach

http://www.osrodek-brynow.pl/

SCROLL_TEXT

Sesje weekendowe u Jezuitów w Częstochowie

https://czestochowa-jezuici.pl/

Sesje odbywają się w klimacie skupienia i modlitwy.

Stałe elementy sesji to 5 konferencji i 2 wprowadzenia do dłuższej modlitwy porannej.

Chętni mogą przystąpić do spowiedzi lub porozmawiać z ojcami.

Ofiara za pobyt:
w pokoju 1-os. – 240 zł/os.
w pokoju 2-3 os. – 180 zł/os.
Osoby mogące wesprzeć Dzieło, prosimy o wniesienie ofiary o 50 zł większej.

SCROLL_TEXT

Sesje weekendowe u Ojców Jezuitów w Czechowicach – Dziedzicach

http://czechowice.jezuici.pl/


23 – 25 luty 2018: „Spowiedź – 5 problemów dużych i 5 problemów małych”

Ksiądz Józef Tischner powiedział kiedyś, że nie lubi się spowiadać. To chyba powszechne doświadczenie, bowiem nikt z nas nie lubi opowiadać o własnych grzechach i słabościach. Wyznanie grzechów czyni Sakrament Pojednania najtrudniejszym  z pomiędzy wszystkich spotkań z Bogiem, Kościołem i wreszcie sobą samym. Czy jednak trudność ta nie jest spotęgowana przez szereg nieporozumień dotyczących istotnych aspektów tego sakramentu? Niektóre z tych trudności spróbujemy wyjaśnić w trakcie dnia skupienia. Być może nie usuną one wszelkich trudności związanych z Sakramentem Pokuty i Pojednania, ale może uczynią go bardziej zrozumiałym i nieco łatwiejszym w naszym przeżywaniu.

Sesję prowadzi: Piotr Jordan Śliwiński, OFM kap.


31 sierpień – 2 wrzesień 2018: „Będziesz miłował! Miłość w czasach epidemii narcyzmu.”

Narcyzm epidemią młodych ludzi! – grzmią na alarm psycholodzy. Selfies – znakiem czasu! – dorzucają badacze. Idealne ciało złotym cielcem dzisiejszej kultury!… Można kontynuować bez końca litanię narzekań. Przerwijmy ją prostą i śmiałą diagnozą: wszystko to są symptomy trudności z miłością własną, a tym samym z miłością bliźniego i samego Boga. W trakcie sesji podejmiemy to wyzwanie i spróbujemy odpowiedzieć na nie twórczo, po chrześcijańsku i… z humorem. Nie może być przecież aż tak źle! Sądzicie, że może? No może? Zobaczymy!

Sesję prowadzi: Stanisław Morgalla SJ – psycholog, kierownik duchowy, wykładowca w Instytucie Psychologii Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie.


5-7 październik 2018: „O sztuce słuchania. Jak słuchać Boga, siebie samego i bliźnich w oparciu o duchowość Ojców Pustyni?”

Celem sesji jest przeżycie doświadczenia pustyni i wyciszenia po to, by lepiej słuchać Boga i bliźnich. Tematyka będzie obejmować podstawy empatii i sztuki słuchania, warunki dobrego słuchania. Czasem aktywne i zaangażowane słuchanie wystarczy do rozwiązania problemu, poprawy relacji, poczucia bycia rozumianym. Autentyczne słuchanie jest wyrazem akceptacji i przekazywaniem miłości, może być doskonałym środkiem na poprawę relacji rodzinnych, zawodowych, lepsze rozumienie i akceptację drugiej osoby i siebie samego.

Sesję prowadzi: Piotr Słabek, teolog, autor artykułów i książek z zakresu duchowości, m. in. współprowadził z o. Józefem Augustynem sesję Świat ludzkich myśli. Aktualność przesłania Ewagriusza z Pontu i innych Ojców Pustyni oraz Ekipa DR.


2 – 4 listopad 2018: „Dojrzałość emocjonalna.”

Stworzeni dla miłości i z miłością nie stajemy się automatycznie dojrzali w relacjach i w przeżywaniu emocjonalności. Choć chcemy w życiu duchowym współpracować z łaską, często trudnością staje się przeżywanie świata wewnętrznego. W czasie sesji podejmiemy temat formacji uczuć, by jeszcze pełniej otworzyć się na Boga i odnaleźć Go w sobie i innych.

Sesję poprowadzi: O. Seweryn Wąsik SJ

SCROLL_TEXT

Centrum THEOTOKOS, Gliwice

Zapisy: ckid.theotokos@gmail.com albo 797 907 741

luty

23-25 Obaj marnotrawni – powrót do domu (rekolekcje wielkopostne)

Cel: tyle dróg ile osób, a wszystkie prowadzą do jednego celu – powrotu do domu Ojca; tekst podstawowy to rozdział 15 ewangelii Łukasza – o dwóch synach i ojcu… .

Forma: wprowadzenia do modlitwy, medytacje kierowane, adoracje,konferencje, w których dotkniemy osób i postaw przedstawionych w ewangelii Łukasza. Nie zabraknie Eucharystii jako ukoronowania drogi do domu.

Prowadzący: o. Robert Więcek, jezuita; Łucja Grekowicz OV, teolog

SCROLL_TEXT

marzec

Wielkopostne skupienie dla mężczyzn

Drugie zaproszenie dla mężczyzn do zatrzymania się pośród pośpiechu tego świata. Warto poświęcić te kilka godzin (od 9:00 do 15:00) na inny typ aktywności.

SCROLL_TEXT

9-11 Fundament – druga seria, cz. 1 (rekolekcje ignacjańskie)

Druga część w tej serii odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia 2018.

SCROLL_TEXT

16-18 Pięć języków miłości – rzecz o więzi małżeńskiej (warsztaty dla małżonków)

Cel: zastanowimy się jak przeżyć małżeństwo, aby doświadczyć w tej najbliższej relacji tego, co najlepsze.

Forma: wspólnie przyjrzymy się temu, co nas różni (ale nie dzieli), a także poszukamy tego, co buduje więź małżeńską niezależnie od stażu bycia razem. Poznamy sposoby na to, jak komunikować się, aby frustrację z powodu braku zrozumienia zamienić na satysfakcję bycia razem, aby rozumieć i być rozumianym. Dotkniemy między innymi wdzięczności, aby zobaczyć, jak ta postawa zmienia rzeczywistość.
Prowadzący: Alicja-Synowiec, psycholog z kilkunastoletnim stażem pracy. Obecnie związana z Manresą, Jezuickim Centrum Pomocy Psychologicznej i Duchowej w Krakowie, gdzie od 5 lat prowadzi warsztaty rozwoju psychologiczno-duchowego „12 kroków ku pełni życia”. Żona, mama Szymona i Kacpra.

SCROLL_TEXT

24 Wielkopostne skupienie dla kobiet

Ponowne zaproszenie do zatrzymania się i spojrzenia na dar powołania do bycia kobietą, żoną, matką – czyli spotkanie z Bogiem, samym sobą i bliźnim. Skupienie trwa od 9.00 do 15.00.

SCROLL_TEXT

kwiecień

6-8 7 sekretów efektywnego ojcostwa – warsztaty dla ojców

Cel: ciekawe, nowatorsko zaplanowane wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci.

Niektóre tematy: utrzymanie równowagi na linii życie rodzinne – praca zawodowa; rozpoznanie silnych i słabych stron swojego ojcostwa; wykorzystanie umiejętności przydatnych do wzmocnienia więzi z dzieckiem na każdym etapie jego rozwoju; tworzenie i wdrożenie praktycznego planu działania dla taty; wymiana doświadczenia w męskim gronie i stworzenie środowiska aktywnych i zaangażowanych ojców.

Prowadzący: Maciej Petela

SCROLL_TEXT

13-15 Zaskoczony Radością. Ewangelia według C. S. Lewisa. (sesja formacyjna)

C. S. Lewis, choć chrześcijaninem został dopiero jako dorosły człowiek, już wcześniej doświadczał tego, co opisywał jako Radość. Znany jest dziś wielu osobom przede wszystkim jako autor napisanych dla dzieci „Opowieści z Narnii”, ale zdecydowana większość tego, co napisał na temat wiary, kierowana była do dorosłych. Zapraszam na sesję formacyjną, podczas której będzie można poznać głębiej – i przemodlić – treść wielu spośród jego inspirujących książek.

Prowadzący: o. Mirosław Bożek, jezuita

20-22 Fundament – druga seria, cz. 2 (rekolekcje ignacjańskie)

SCROLL_TEXT

maj

17-20 Choć Niewidzialny to Obecny – rekolekcje filmowe dla dorosłych.

W oczekiwaniu na Zesłanie Ducha Świętego pochylimy się nad słowami i obrazami – to właśnie poprzez nie działa Boży Duch w naszych sercach. W ramach rekolekcji wprowadzenia, adoracja, Eucharystia i czuwanie nocne w kościele parafialnym.

Prowadzący: o. Robert Więcek, jezuita; Łucja Grekowicz OV, teolog

SCROLL_TEXT

czerwiec

1-6 Fundament w całości

SCROLL_TEXT

15-23 I i II tydzień Ćwiczeń duchowych w całości

SCROLL_TEXT
Print Friendly, PDF & Email