Print Friendly, PDF & Email
10
LIS
2018

Ogłoszenia duszpasterskie 11 – 18.11.2018 r.

„ Proszę was, abyście cale to duchowe dziedzictwo, któremu na imię „Polska”, raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością – taką, jaką zaszczepia w nas Chrystus na chrzcie świętym, – abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się, i nie zniechęcili, – abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy. Proszę was: – abyście mieli ufność nawet wbrew każdej swojej słabości, abyście szukali zawsze duchowej mocy u Tego, u którego tyle pokoleń ojców naszych i matek ją znajdowało, – abyście od Niego nigdy nie odstąpili, – abyście nigdy nie utracili tej wolności ducha, do której On wyzwala człowieka, – abyście nigdy, nie wzgardzili tą Miłością, która jest największa, która się wyraziła przez Krzyż, a bez której życie ludzkie nie ma ani korzenia, ani sensu. Proszę was o to przez pamięć i przez potężne wstawiennictwo Bogarodzicy z Jasnej Góry i wszystkich Jej sanktuariów na ziemi polskiej „- zachęceni słowami św. Jana Pawła II modlimy się dziś o to – w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Kolekta na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Bóg zapłać za ofiary.

1. Dziś w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości dziękujemy Bogu za dar wolności i modlimy się w intencji naszej Ojczyzny. Poprowadzi nas w tym ks. Wojciech Maciążek z Gliwic, którego serdecznie witamy. O godz. 11.00 Msza św., a o 15.30 – nieszpory w intencji Ojczyzny.

2. We wtorek o godz. 17.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. We wtorek po wieczornej Mszy św. (ok. 18.45) – spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Zapraszamy. Obecność obowiązkowa.

4. W środę po porannej Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa.
Po Mszy św. wieczornej (ok.18.45) gorąco zapraszamy wszystkich Parafian na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą i śpiewem oraz z okazją do spowiedzi św.

5. W czwartek o godz. 17.00 Msza św. szkolna – zapraszamy wszystkie dzieci.

6. W piątek – przypada III piątek miesiąca. O godz. 17.30 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

7. W piątek o godz. 19.00 – Msza młodzieżowa. Zapraszamy na nią młodzież klas VII i VIII SP, III Gimnazjum i starszą: uczącą się, studiującą i pracującą. Dla uczniów klas VII, VIII i III Gimnazjum – obecność obowiązkowa – w ramach przygotowania do bierzmowania (bliższego i dalszego). Od godz. 18.30 – okazja do spowiedzi św.

8. W sobotę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do spowiedzi.

9. W niedzielę – Niedziela Rodziny w naszej parafii. Ks.Jarosław Ogrodniczak będzie głosił słowo Boże o małżeństwie i rodzinie, a o godz.17.00 w naszym kościele poprowadzi wraz ze swoją ekipą Randkę Małżeńską. Zapraszamy serdecznie wszystkie małżeństwa, pary, a także i narzeczonych. Będzie to randka inna od wszystkich. Czas trwania randki – ok. 2 godziny. Dzieciom – jeżeli przyjdą z rodzicami – zapewniamy opiekę w salce na probostwie. Prosimy o zgłoszenia dzieci w zakrystii – by zorientować się ilu dzieciom mamy zapewnić opiekę (niezgłoszone też przyjmiemy).

10. Kolekta przyszłej niedzieli specjalna na potrzeby parafii – tym razem na opał na zimę. Dziękujemy.

11. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła, na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu zachęcamy do ofiarności mieszkańców ulic: Południowej i Targowej, a w przyszłym tygodniu mieszkańców ulicy Korfantego.

12. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich.
W najnowszym GN m.in.: w nurcie rozważań o niepodległości o tym, że dla polskiego życia społecznego Kościół katolicki był tą instytucją, która najsilniej jednoczyła Polaków ze wszystkich trzech zaborów…

13. Zapraszamy do udziału w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce Chorych do Lourdes: termin: 5–13 maja 2019 r. Przejazd do Światowego Sanktuarium Chorych specjalnym pociągiem z Katowic. Zapisy od września br. u organizatorów. W pielgrzymce będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 350 osób. Uczestnikom będą towarzyszyć lekarze, pielęgniarki, wolontariusze i księża. Bliższe inf. na stronie int. parafii.

14. W zakrystii do nabycia „Sląski Kalendarz Katolicki” na rok 2019 – w formie książkowej. Przybliża on postać ks. kard. Augusta Hlonda, sługi Bożego, poprzez cytowanie jego przemówień i homilii. Cena promocyjna – 15 zł.
oraz kalendarz ścienny GN z aniołami – 6 zł.

SCROLL_TEXT
Print Friendly, PDF & Email