Print Friendly, PDF & Email
15
WRZ
2018

Ogłoszenia duszpasterskie 16 – 23.09.2018 r.

Kolekta dzisiejsza to kolekta specjalna na potrzeby parafii – na ukończenie Domu Parafialnego. Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Dziś XXIII Niedziela zwykła. O godz. 15.30 – Nieszpory. Dziś też Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętamy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekaz informacji. Przed nami też kwartalne dni modlitw za młodzież, rodziców i wychowawców.

2. Dziękujemy Chorym i Seniorom za udział w ich święcie, jak też i wszystkim, którzy je zorganizowali i dowieźli chorych.

3. We wtorek o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W środę po porannej Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa.

5. W czwartek zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną o godz. 17.00.

6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy na godz. 17.30 na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

7. W piątek o godz. 19.00 – Msza młodzieżowa z okazji inauguracji roku szkolnego, katechetycznego i przygotowania do bierzmowania, oraz przypadającego we wtorek święta św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży. Zapraszamy na nią młodzież klas VII i VIII SP, Gimnazjum i starszą: uczącą się, studiującą i pracującą. Dla uczniów klas VII, VIII i III Gimnazjum – obecność obowiązkowa – w ramach przygotowania do bierzmowania. Od godz. 18.30 – okazja do spowiedzi św.

8. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9.00 w salce na probostwie, spotkanie Dzieci Maryi – w sobotę na godz.10.00 w klasztorze. Zapraszamy nowe osoby

9. W sobotę zapraszamy chętnych do pomocy przy impregnacji ogrodzenia na starym cmentarzu. W razie niepogody prace pod dachem. Zbiórka o godz. 9.00 przy farze.

10. W sobotę o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi całą godzinę kapłan czeka w konfesjonale – skorzystajmy z tej okazji.

11. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. neoprezbitera Grzegorza Kapułę z Orzepowic. Wygłosi on słowo Boże i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.
Kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

12. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 – spotkanie Róż Różańcowych Rodziców modlących się za swoje dzieci przy grillu na farskim placu.

13. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła, na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu zachęcamy do ofiarności mieszkańców ul. ks. Wł. Roboty nr 70 -124 i 53 – 111, a w przyszłym tygodniu mieszkańców ul. Ks. Wł. Roboty nr 121 – 129 i 126 – 190.

14. Spotkanie rodziców klas III, którzy pragną przygotować dziecko do I Komunii św. – w czwartek 27 września po wieczornej Mszy św. (ok. 17.45) w kościele.

15. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w czwartek 4 października o godz. 19.00.

16. Uczniów klas III, chodzących do Gimnazjum poza Gierałtowicami i starszych, którzy chcą być bierzmowani w naszej parafii prosimy o zgłoszenie się u ks. Darka do końca września br. (najlepiej przy Mszy św. młodzieżowej w najbliższy piątek).

17. Rodzice, którzy chcą przygotować dziecko do wczesnej Komunii św. – zgłoszą się jak najszybciej do ks. proboszcza (zapisy przyjmowane były już w czerwcu).

18. Młodzież, która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania – zapraszamy na Pielgrzymkę Bierzmowanych do katedry katowickiej w sobotę 22.09. Organizujemy wyjazd. Zapisy w zakrystii. Koszt 5 zł.

19. Tradycyjnie polecamy lekturę Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich.

SCROLL_TEXT

Print Friendly, PDF & Email