Print Friendly, PDF & Email
14
LIP
2018

Ogłoszenia duszpasterskie 15 – 22.07.2018 r.

Każdy z nas jest powołany do rozszerzania Bożego królestwa tutaj na ziemi. Słuchając Boga nie tylko sami będziemy szczęśliwi, ale posiądziemy moc i umiejętność zjednywania Bogu bliźnich i pomagania im. Ewangelista święty Marek daje nam dzisiaj praktyczne rady, które pozwolą nam z odwagą głosić Jezusa Chrystusa, który jest prawdziwym darem dla człowieka. Darem przebaczającym i uzdrawiającym nasze ciała i dusze.

Kolekta to kolekta specjalna na potrzeby – na opał do kościoła na zimę. Bóg zapłać!

1. Dziś XV niedziela zwykła. Nieszpory o godz. 15.30.

2. W poniedziałek przypada wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej – patronki naszej parafii. Msza św. o godz. 6.30.

3. We wtorek o godz. 17.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W piątek przypada dzień poświęcony Miłosierdziu Bożemu. O godz. 6.30 Msza św. do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo.

5. W sobotę od godz. 8.00 księża odwiedzać będą chorych i starszych Parafian.
Zapisy w zakrystii.

6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Zapraszamy do sakramentów św.  Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św., a w sobotę od 17.00. Warunki zyskania odpustu: spowiedź św., Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św., wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego.

7. Msze św. w odpust o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. Słowo Boże głosić będzie znany już nam ks. dr. Marian Wandrasz. Na uroczystą sumę o godz. 11.00 zapraszamy poczty sztandarowe: chóru, górników, rolników, strażaków, sportowców, szkoły, Dzieci Maryi, Rodziny bł. Edmunda, panie w strojach ludowych i dzieci I Komunijne. Prosimy też o liczny udział w tej Mszy św. wszystkich wiernych.
Na 15.30 zapraszamy na uroczyste nieszpory odpustowe.

8. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła, na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu zachęcamy do ofiarności mieszkańców ulic Stachury, Piontka i Jojki, a w przyszłym tygodniu mieszkańców Bekszy oraz ulic: Ligonia, Południowej i Targowej.

9. Tradycyjnie polecamy lekturę Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich.

10. Zapraszamy do udziału w 73 Pieszej Pielgrzymce Rybnickiej na Jasną Górę od 1 do 5 sierpnia. Zapisy w zakrystii. Od kilku lat coraz większa grupa naszych parafian dołącza do tej największej pielgrzymki w archidiecezji katowickiej. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej parafii.

11. Organizujemy – jak w ubiegłe lata – wyjazd autokarowy na uroczyste powitanie Pielgrzymki Rybnickiej i Mszę św. na Jasnogórskich Wałach – w sobotę 4 sierpnia. Wyjazd o godz. 10.00. Koszt 30 zł – dorośli, 20 zł – dzieci i pielgrzymi piesi – powrót. Jest to też okazja do przeżycia rodzinnej pielgrzymki do Matki Bożej Częstochowskiej.

12. Już teraz zapraszamy kobiety i dziewczęta  na tradycyjną pielgrzymkę do Piekar Śl. w niedzielę 19 sierpnia. Wyjazd o godz.7.00. Koszt 15 zł. Zapisy w zakrystii (potrzebny pesel).

Wszystkim życzymy owocnego, radosnego i błogosławionego czasu wypoczynku.

SCROLL_TEXT

Print Friendly, PDF & Email