Print Friendly, PDF & Email
06
MAR
2021

Ogłoszenia duszpasterskie 7 – 14.03.2021 r.

Zbawienie przychodzi przez wiarę w Chrystusa ukrzyżowanego, który jest mocą i mądrością samego Boga. Chrystus ukrzyżowany jest głoszony od dwóch tysięcy lat i od początku jest On zgorszeniem i głupstwem dla świata. Ale poza Nim nie ma zbawienia. Nie ma pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni. Nikt nie może przyjść do Ojca, jak tylko przez Niego. Szczęśliwy na wieki, kto w ukrzyżowanym zobaczy Pana chwały.

Kolekta na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu. Pod chórem dostępna Parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy do złożenia ofiary abstynencji na czas Wielkiego Postu w intencji naszych braci i sióstr uzależnionych.
Zapraszamy na godz.15.15 – na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a na 20:30 – na Różaniec i apel Jasnogórski.

2. Dziękujemy za liczny udział w uroczystościach pożegnania naszego śp. Ks. Proboszcza Seniora Mariana Kasperczyka i modlitwę. Jako wyraz wdzięczności została zamówiona Msza św. gregoriańska w jego intencji (z ofiar składanych na Mszy pogrzebowej i skarbonki „ za dusze w czyśćcu”). Jest ona sprawowana od poniedziałku przez 30 dni – do 30 marca – w Domu Ks. Emerytów w Katowicach. Zachęcamy do duchowej łączności, codziennej obecności na Mszy św. w naszym kościele i ofiarowania codziennej Komunii św. w int. + Ks. Proboszcza Seniora Mariana.

3. Różaniec o ustanie pandemii, o pokój i ład społeczny w naszej Ojczyźnie w dni powszednie o godz. 17:30, a w piątek i niedzielę o godz. 20:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele i w naszych domach – korzystając z transmisji.

4. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Drogę Krzyżową – w piątek o godz. 17:00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o godz. 15:15. Zapraszamy całe rodziny do udziału w ww. nabożeństwach za pomocą transmisji.

5. We wtorek o 17:30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z różańcem.

6. Od środy rozpoczynamy nowennę do św. Józefa – patrona rodzin, parafii i remontu naszego kościoła. Modlitwy nowenny odmawiać będziemy zasadniczo po wieczornej Mszy św. (znajdziemy je w najnowszym numerze Gościa Niedzielnego).

7. Chorych i starszych Parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę, oraz w Wielką Środę – 31 marca od godz. 8:15. Zapisy w zakrystii.

8. W sobotę o godz. 17:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

9. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby archidiecezji.

10. Zalecki za zmarłych odczytywane na początku Drogi Krzyżowej można składać do skarbony pod chórem. Bóg zapłać!

11. W tym roku duszpasterskim planowaliśmy Misje święte w lutym. Czekamy na lepszy czas. Tymczasem zapraszamy na REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE – na żywo i online w dniach od 27 – 30 marca (od soboty do wtorku). Poprowadzi je O. Sylwester Maćkiewicz, Oblat Maryi Niepokalanej.
Prosimy o modlitwę w ich intencji i zarezerwowanie sobie czasu.

12. Trwa remont naszego kościoła w ramach usuwania szkód górniczych – na zakres kopalni. Ma on zasadniczo doprowadzić do odtworzenia stanu kościoła sprzed poprzedniego malowania i naprawy wszystkich szkód plus remont instalacji elektrycznej i nagłośnienia, monitoring i alarmy. Dlatego nie planujemy większych zmian wystroju. Dziękujemy za wyrozumiałość, wsparcie modlitewne i finansowe tego dzieła oraz prosimy o ostrożność w poruszaniu się w kościele! Zawierzamy remont, wykonawców i ofiarodawców opiece św. Józefa i Matki Bożej Szkaplerznej.

13. Dziękujemy za wszelkie ofiary na utrzymanie parafii, także te przekazywane na konto parafii 82 8454 0001 2073 0052 2065 0002 oraz stypendia mszalne.
Dziękujemy także za ofiary na sprzątanie kościoła, środki czystości i kwiaty: wracamy do dyżurów wg ulic. W tym tygodniu ul. Leśna, Kolejowa i Wyzwolenia, a w przyszłym – ul. K. Miarki – od ul. Ks. Wł. Roboty – do kościoła i ul. Prusa.

14. Istnieje nadal możliwość przekazania 1% na prace towarzyszące remontowi kościoła. Osoby, które nie korzystają z ulgi (ulga – wspólne rozl. małżonków, ulga na dziecko…) oraz emeryci i renciści, którzy zostali rozliczeni przez ZUS, mogą skorzystać z uproszczonej formy. Wystarczy wypisać druk PIT – OP (dostępny pod chórem i na stronie internetowej parafii) i przesłać go indywidualnie do US lub złożyć w kancelarii w godzinach urzędowania (prześlemy wszystkie razem). Dane te same: Stowarzyszenie Katolickiej Wspólnoty „Emmanuel” KRS 0000003534 – w rubryce: informacje uzupełniające – wpisujemy: GIERAŁTOWICE). Można również wspomóc dzieła parafialne przez wpłatę na konto parafialne (jak wyżej) z dopiskiem DAROWIZNA NA CELE KULTU – wtedy tę kwotę lub jej część można odliczyć od podatku.

15. Tradycyjnie polecamy lekturę Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich.

16. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stefanię Skrzyniarz. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i dobrego przeżycia Wielkiego Postu

SCROLL_TEXT
Print Friendly, PDF & Email