Print Friendly, PDF & Email
04
LIP
2020

Ogłoszenia duszpasterskie 5 – 12.07.2020 r.

Jezus nie obiecuje, że zdejmie z nas trud czy ciężar, obiecuje natomiast, że nas pokrzepi, jeśli do Niego przyjdziemy. Czasem, pod wpływem życiowych doświadczeń, wzbraniamy się uznać siebie przed Bogiem za potrzebujących. Próbujemy sami szukać przyczyn i rozwiązań naszych problemów, zamiast zwrócić się do Niego. Jednak aby mogła nastąpić dogłębna zmiana w naszym życiu, potrzebujemy mocy Ducha Świętego, który uzdolni nas do przezwyciężania naszych grzesznych skłonności i ograniczeń. Nie wzbraniajmy przyjść do Jezusa z naszymi ciężarami i potrzebami – On czeka, aby nas pokrzepić.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby WŚSD w Katowicach. Przed kościołem zbiórka na pomoc powodzianom na Podkarpaciu. Bóg zapłać!

Zgodnie z rozporządzeniem władzy państwowej zostały zniesione limity osób, które mogą uczestniczyć
we Mszy św. i nabożeństwach. Mamy zachowywać dystans od siebie i uczestniczyć w maseczkach zakrywających nos i usta. Z dniem 6 czerwca br. odwołana zostaje ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Jak wiemy, wypełnieniem przykazania: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”, w kościele katolickim jest między innymi uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii. W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji
oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Wiernych, którzy z uzasadnionej racji nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, zachęcamy do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła, korzystania z transmisji telewizyjnych, radiowych bądź internetowych. W niedziele i święta transmitujemy Mszę św. o godz. 10.30, w tygodniu Mszę św. poranną lub wieczorną.
Wszystkie rozporządzenia Ks. Arcybiskupa, jak i link do transmisji znajdziemy na stronie internetowej parafii.

1. Dziś przypada XIV Niedziela zwykła. Wszystkich zapraszamy na godz. 15.30 – na Nieszpory.

2. Zapraszamy do powrotu do regularnego uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. Zapraszamy też w dni powszednie.

3. Zaleca się przyjmowanie Komunii św. na rękę! Przypominamy, że osoby, które przyjmują Pana Jezusa
w Komunii św. na rękę podchodzą na środku – przed ołtarz oraz z prawej strony – bliżej chrzcielnicy,
a osoby przyjmujące w sposób tradycyjny – do ust, podchodzą po lewej stronie – przy Matce Boskiej Fatimskiej i św. Józefie.
Gdy Komunię św. rozdaje tylko jedna osoba – celebrans, najpierw podchodzą osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, potem osoby przyjmujące Komunię św. do ust. Prosimy o zachowanie odstępów w procesji komunijnej

4. W lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw. Msze św. w niedziele: 7.00, 10.30 i 16.00. W dni powszednie: poniedziałek, środa, czwartek, piątek – godz. 6.30, wtorek i sobota – godz. 18.00.

5. Jutro w poniedziałek przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych – Wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Pamiętamy o naszych chorych w modlitwach.

6. We wtorek nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

7. W środę po porannej Mszy św. nowenna do św. Józefa.

8. W sobotę o godz. 19.00 w Domu Parafialnym – nauka chrzcielna.

9. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby naszej parafii.

10. Uroczystość Odpustową obchodzić będziemy w tym roku w niedzielę 19 lipca – skromnie, bez uroczystego obiadu dla księży. Msze św. jak zwykle będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 – suma odpustowa i 16.00. O godz. 15.15 – Uroczyste Nieszpory Odpustowe. Kazanie wygłosi Ks. Dziekan Krystian Bujak – Proboszcz Parafii św. Jana Sarkandra w Siemianowicach Śl. – Bańgowie.

11. Chorych i Starszych Parafian odwiedzimy przed odpustem w piątek i sobotę – 17 i 18 lipca od godz. 8.00. Prosimy o zapisy w zakrystii. Chorych, którzy chcą, by szafarze przynosili im Pana Jezusa w niedziele i święta prosimy o nowe zapisy w zakrystii.

12. Zachęcamy, by dalej modlić się razem różaniec o godz.20.30 o Bożą ochronę dla naszych rodzin, parafii, o ustanie epidemii, za chorych, służbę zdrowia, o nawrócenie i pokój serc. Z powodu urlopów – zawiesiliśmy transmisję różańca.
Z inicjatywy grupy Parafian – różaniec odmawiany jest przy kaplicy św. Jana Nepomucena (przy ul. Ks. Wł. Roboty). Zapraszamy. Trwajmy na tej modlitwie także w naszych rodzinach. Przypominać nam będą o tym dzwony o godz. 20.15.

13. Kancelaria parafialna otwarta według stałego porządku z wyjątkiem wtorku. We wtorek kancelaria nieczynna.

14. Polecamy Gościa Niedzielnego i inne czasopisma katolickie. W najnowszym G N wiele cennych artykułów:
* o niezwykle silnej więzi braci Ratzingerów * o tym, że wątpliwości w wierze nie są grzechem lecz raczej szansą na jej pogłębienie*

15. Dziękujemy za wszelkie ofiary na utrzymanie parafii i stypendia mszalne, także te przekazywane na konto parafii

Życzymy błogosławionego na czasu wakacji i urlopów! 

SCROLL_TEXT
Print Friendly, PDF & Email