Print Friendly, PDF & Email
21
KWI
2018

Ogłoszenia duszpasterskie 22 – 29.04.2018 r.

Jesteśmy wdzięczni Bogu za to, że staliśmy się Jego dziećmi, że On, jako Dobry Pasterz, znając nas i kochając, zgromadził nas w swojej owczarni. Każda Eucharystia, sprawowana wspólnie z innymi, nam o tym przypomina. Jednocześnie, jako owczarnia Chrystusa, chcemy dzielić ze swym Pasterzem Jego troski. Między innymi tę, aby też inne owce przyprowadzić do owczarni. Dlatego nie zamykajmy się w poczuciu zadowolenia, ale bądźmy gotowi, aby Dobry Pasterz poprzez naszą miłość, wrażliwość i ofiarność szukał i odnalazł tych, którzy zaginęli.

Kolekta specjalna – na ukończenie Domu Parafialnego. Bóg zapłać!

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Modlimy się za powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne, także z naszej parafii. Zapraszamy na nabożeństwo z modlitwą o powołania o 15.30. Módlmy się też w tej intencji w naszych rodzinach.
Dziś o godz. 17.00 w naszym kościele – KONCERT IM. KS. G. G. GORCZYCKIEGO. Zapraszamy.

2. Jutro – w poniedziałek przypada Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00.

3. We wtorek o godz. 17.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. We wtorek po wieczornej Mszy św. – spotkanie Róż Różańcowych w kościele.

5. W środę przypada święto św. Marka Ewangelisty. Zapraszamy do modlitwy o urodzaje:
6.00 – procesja do krzyża na skrzyżowaniu ul. Chudowskiej i K. Miarki,
6.30 – Msza św. o urodzaje.
Po wieczornej – Spotkanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem z okazją do spowiedzi św.

6. W czwartek od godz. 16.30 – w salce na probostwie możliwość uzyskania bezpłatnej porady prawnej. Należy się umówić osobiście drogą mailową: probono@karolinabok-adwokat.pl lub telefoniczną: 881054135.

7. W czwartek zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną o godz. 17.00.
Po Mszy szkolnej – w kościele – spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej i Wczesnej Komunii św.

8. W czwartek – o godz. 19.00 w salce na probostwie – krótkie spotkanie
przed pielgrzymką do Medjugorje.

9. Ponieważ w I sobotę maja będzie spowiedź dzieci I Komunijnych – już w najbliższą sobotę – 28.04. od godz. 8.00 odwiedzać będziemy Chorych i Starszych Parafian z posługą sakramentalną. Zapisy w zakrystii.

10. W sobotę o godz. 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do spowiedzi św.

11. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła, na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu zachęcamy do ofiarności mieszkańców tygodniu mieszkańców ul. K. Miarki – od ul. Ks. Wł. Roboty do kościoła i ulicy B. Prusa, a w przyszłym tygodniu mieszkańców ulicy Powstańców Śląskich.

12.„Razem możemy uczynić wiele”. Kierując się tą maksymą, nasza Rada Parafialna wyszła z inicjatywą zorganizowania wystawy prac rękodzieła artystycznego. Wystawa objęłaby obrazy, rzeźby, ceramikę artystyczną i użytkową, prace hafciarskie, koronkarskie, wyroby z gipsu i inne. Wystawę prezentowanych prac zakończy aukcja – fundusz pozyskany ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dokończenie i wyposażenie naszego domu parafialnego. Prosimy wszystkich obdarowanych artystycznym talentem, aby swoimi pracami wsparli tę piękną inicjatywę. Wystawa prac artystycznych planowana jest na 26, 27 dzień maja br. W ostatnim dniu – aukcyjnym – uczniowie Szkoły Podstawowej z Gierałtowic przedstawią okolicznościowy program artystyczny dedykowany Mamom z okazji Ich święta. Prace ofiarowane przez artystów można będzie przynosić do Szkoły Podstawowej w Gierałtowicach w dniach 26 – 27 kwietnia (najbliższy czwartek i piątek ) w godz. 15.00 – 18.00 do sali nr 18. Organizatorzy wystawy proszą, aby darowane prace były opisane imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu kontaktowego. Dziękujemy wszystkim, którzy podejdą sercem do tej akcji i zechcą ją wesprzeć swoimi dziełami.

13. Tradycyjnie polecamy lekturę Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich. W najnowszym GN m,i.: * czy Duch Święty może zmieniać Tradycję w Kościele? * czego nie wiemy o zbrodni katyńskiej? + bezpłatny dodatek – adhortacja apostolska papieża Franciszka „ Gaudete et exsultate” – o świętości w świecie współczesnym
W MGN – szablon na laurkę dla mamy

Print Friendly, PDF & Email