Print Friendly, PDF & Email
12
CZE
2021

Ogłoszenia duszpasterskie 13 – 20.06.2021 r.

Dzięki Chrystusowi nie boimy się już śmierci i sądu, gdyż On zmartwychwstał i napełnił nas miłością Bożą przez Ducha Świętego, dzięki czemu zachowujemy niezachwianą ufność na dzień sądu, ponieważ jaki On jest, tacy i my jesteśmy na tym świecie. Żyjemy i postępujemy według wiary, zawsze staramy się Jemu podobać, wiedząc, że bez wiary nie można podobać się Bogu. Pełnimy też uczynki wiary, uczynki miłości, aby otrzymać za nie wspaniałą zapłatę. Wszystkie uczynki nasze idą za nami, aż staniemy z nimi, dobrymi czy złymi, przed trybunałem Chrystusa. Wszyscy bowiem musimy stanąć przed sądem Chrystusa ze swoimi uczynkami dokonanymi w ciele.

Kolekta na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!

1. Dziś XI Niedziela zwykła. O godz. 11:00 – I rocznica I Komunii św. – rezerwujemy kościół głównie dla dzieci i rodziców. O godz. 12:15 odprawimy Mszę św. dziękczynną za remont naszego kościoła w intencji Instytucji i Firm, które go przeprowadziły. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnego dziękczynienia Bogu.
O godz. 15:15 nabożeństwo – z rozważaniem rekolekcyjnym ODDANIE – dzień 12 i różańcem o ustanie pandemii oraz o nawrócenie grzeszników. Dziś również Dzień Fatimski. Zapraszamy na 19.00 na Mszę św., różaniec fatimski i procesję. Przynieśmy świece (z okapnikiem).

2. Dziękujemy wszystkim, którzy uwielbili Jezusa Eucharystycznego uczestnicząc w nabożeństwach Oktawy Bożego Ciała z procesją teoforyczną, szczególnie zaś dzieciom I Komunijnym, dzieciom sypiącym kwiaty, ich Rodzicom, służbie liturgicznej i kościelnej, Dzieciom Maryi i służbie baldachimu. Radosne spotkanie dla ekip przygotowujących ołtarze Bożego Ciała w sobotę 26 czerwca o godz. 19:00 – na placu farskim. Zapraszamy.

3. Trwają w naszej parafii rekolekcje Oddania się Jezusowi przez ręce Maryi – Oddanie 33. Każdego dnia – przez 33 dni, kwadrans przed różańcem (15:15 w niedziele i święta, 17:15 w dni powszednie w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu słuchamy 15 minutowego rozważania, pogłębiamy je w różańcu św., a 33 dnia będzie Msza św. z aktem oddania. Kto nie może być danego dnia w kościele, może się łączyć z nami za pomocą transmisji. W zakrystii i na stoliku obok GN można nabyć książkę z rozważaniami rekolekcyjnymi (20 zł). Są one dostępne również w internecie. Wszystkich uczestników rekolekcji obejmujemy modlitwą.

4. W piątek (III piątek miesiąca) po porannej Mszy św. – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

5. Kolekta przyszłej niedzieli: specjalna na potrzeby parafii. Tym razem na spłatę II części należności za nowe drzwi wahadłowe. Bóg zapłać!

6. Naszą Parafię czeka radosna uroczystość – wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II – przez Abpa Mieczysława Mokrzyckiego ze Lwowa – niegdyś osobistego sekretarza św. Jana Pawła II. Będzie ona miała miejsce w niedzielę 4 lipca w czasie Mszy św. o godz. 16:00. Pragniemy się do tego dobrze przygotować, dlatego przyszła niedziela będzie poświęcona św. Janowi Pawłowi II. Poprowadzi ją znany nam ks. Władysław Kolorz.

7. Jest jeszcze wiele wolnych intencji Mszy św. na II półrocze 2021 r .

8. Z Bożą pomocą ukończyliśmy remont naszego kościoła – ze Szkód Górniczych na zakres kopalni. Dziękujemy Bogu za błogosławieństwo, ochronę i bezpieczeństwo, Kopalni Knurów – Szczygłowice oraz Kopalni Sośnica za zlecenie prac, firmie Dan-Rem, która wygrała przetarg i przeprowadziła remont, firmom współpracującym oraz wszystkim Parafianom (i nie tylko) za wsparcie remontu modlitwą, czynem i ofiarą pieniężną. Pozostaje nam jeszcze powiesić pozostałe obrazy oraz dokończyć modernizację oświetlenia i nagłośnienia.

9. Po remoncie wracamy do zwykłego trybu funkcjonowania Parafii. Wkrótce kościół będzie otwarty od porannej do wieczornej Mszy św. – dla osobistej modlitwy – nawiedzenia Najświętszego Sakramentu. Pogrzeby wg tradycji parafialnej odprawiane są o godz. 9:00 (pół godziny wcześniej różaniec w kościele). W dni poprzedzajęce pogrzeb włączamy zmarłych do różańca przed wieczorną Mszą św.

10. Dziękujemy za wszelkie ofiary na utrzymanie parafii, także te przekazywane na konto 82 8454 0001 2073 0052 2065 0002, oraz stypendia mszalne. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła, środki czystości i kwiaty. Wróciliśmy do dyżurów wg ulic. W tym tygodniu – ul. Ligonia, a w przyszłym – Beksza, Południowa i Targowa. (skarbonka GN)

11. Tradycyjnie polecamy lekturę Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich.

12. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych Parafian : śp. Edwarda Jojko i śp. Zofię Tomiczek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

SCROLL_TEXT
Print Friendly, PDF & Email