Print Friendly, PDF & Email
24
LUT
2018

Ogłoszenia duszpasterskie 25.02. – 04.03.2018 r.

Na Górze Przemienienia Bóg jeszcze raz objawił miłość ojcowską wobec swego jedynego Syna. Jezus jednak nawet wówczas, gdy ukazał uczniom swoją Boską chwałę, przygotowywał się na niewymowne cierpienie dla zbawienia człowieka i pamiętał o konieczności wypełnienia swojej misji w posłuszeństwie Ojcu. Papież Jan Paweł II niedługo przed swoim odejściem do nieba rozważał tę tajemnicę i wywyższając miłość Bożą, kontemplował fakt, że Bóg ocalił Abrahamowego syna, Izaaka, własnego zaś Syna nie oszczędził, ale Go za nas wydał…

Kolekta dzisiejsza to Jałmużna Postna. Przy wyjściu z kościoła zbiórka i kiermasz – na działalność Sióstr Kamilianek. Bóg zapłać!

1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.15.

2. Witamy w naszej wspólnocie siostry Kamilianki, które poprowadzą rekolekcje szkolne. Opowiedzą one dziś o życiu i dziele św. Kamila, patrona chorych i cierpiących,którym posługują w zakładzie opieki dla osób paliatywnie chorych. Po Mszach św. będziemy mogli wspomóc to dzieło materialnie (siostry przeprowadzą zbiórkę oraz przez kiermasz, który przygotowały).

3. Ubiegłej niedzieli na ukończenie Domu Parafialnego zebraliśmy 6 700,00 zł. Bóg zapłać!

4. Pod chórem dostępna Księga Trzeźwości. Zachęcamy do złożenia ofiary abstynencji na czas Wielkiego Postu w intencji naszych braci i sióstr uzależnionych – i do wpisu do księgi.

5. Dziękujemy za Waszą obecność przed Jezusem Eucharystycznym w dniach adoracji.

6. Od poniedziałku do środy – rekolekcje szkolne. Spotkania w poniedziałek i wtorek: 8:30 – kl. VII i Gimnazjum, 10:00 – klasy I – III, 11:30 – klasy IV -VI. We wtorek dzień spowiedzi św. W środę zakończenie rekolekcji Mszą św. w intencji nauczycieli, pracowników Szkoły, uczniów i rodziców, których również zapraszamy. Msze św. – o godz. 8.30 (Gimnazjum) i 10.00 (SP).

7. W poniedziałek o godz. 19.00 w salce na probostwie – spotkanie rodziców dzieci należących do „Uskrzydlonych”. Obecność obowiązkowa.

8. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne. Sprzęt składamy jak co roku przed budynkiem starych piętrowych salek na placu probostwa – w poniedziałek i wtorek. Odbiór – wtorek godz. 15.30.

9. We wtorek o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy .

10. W środę po Mszy św. wieczornej – spotkanie modlitewne – wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu.

11. W czwartek o godz. 19.00 w salce na probostwie – spotkanie przed pielgrzymką do Medjugorje i Chorwacji.

12. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do sakramentów św. i na nabożeństwa.

13. W piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa.
O godz. 18.00 – Msza św. szkolna – w intencji dzieci I Komunijnych I ich rodziców.
Nie będzie Mszy św. młodzieżowej – młodzież zapraszamy na spotkanie rekolekcyjne w środę 7 marca o godz. 19.15.

14. Chorych i starszych Parafian odwiedzać będziemy w czasie rekolekcji w poniedziałek 5.03. od godz. 9.15. Zapisy w zakrystii. Tych, którzy będą mogli przybyć do kościoła zapraszamy na spotkanie rekolekcyjne z Mszą św. I udzielaniem sakramentu chorych w środę o godz. 11.00.

15. Kolekta przyszłej niedzieli – na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes.

16. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Będą to rekolekcje ewangelizacyjne i poprowadzi je ks. Robert Rosiak i Wspólnota Jezusa Miłosiernego z Rybnika. Już teraz polecamy je Waszym modlitwom
i prosimy o zarezerwowanie czasu na spotkanie z Jezusem Miłosiernym (dokładny program na plakatach, kartkach i stronie internetowej). Znajdźmy każdego dnia czas na Mszę św. z nauką rekolekcyjną (8.00 i 18.00). Warto polecić naukę stanową dla małżeństw (niedziela 17.00) jak i dwa wieczory modlitewne: poniedziałek -Adoracja Najświętszego Sakramentu, wtorek – Adoracja Krzyża).

17. Sakramentu bierzmowania udzieli naszej młodzieży Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc – w piątek 6 kwietnia w czasie Mszy św. o godz. 18.00.

18. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie naszego kościoła, środki czystości i kwiaty. W tym tygodniu zachęcamy do ofiarności mieszkańców ulic: Sienkiewicza i Sobieskiego, a w przyszłym tygodniu mieszkańców ulicy Paderewskiego.

19. Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich.

20. W ostatnim czasie pożegnaliśmy śp. Helenę Kowalską, Annę Dras, Zofię Mazurek. Wieczny odpoczynek…

Print Friendly, PDF & Email