Print Friendly, PDF & Email
21
LIS
2020

Ogłoszenia duszpasterskie 22 – 29.11.2020 r.

Pan mówi: Co uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tych potrzebujących – Mnieście uczynili. Pan oczekuje, że będziemy miłować się wzajemnie tak, jak On nas umiłował. Wiara działa przez miłość, a miłość nie ustaje w czynieniu dobra. Bez czynnej miłości bliźniego oddalamy się od Chrystusa… On ostrzega, że ci, którzy przeszli przez życie w twardym egoizmie, pójdą na wieczną karę…

Kolekta na potrzeby archidiecezji – na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezjalnego. Bóg zapłać za ofiary!

Wobec zwiększającej się gwałtownie liczby zakażeń koronawirusem i nowych obostrzeń sanitarnych obowiązują nas:
– limit osób – 1 osoba na 15 m2 (w naszym kościele – 50 osób)
– zakrywanie twarzy i nosa – zachowanie odległości ok. 2 m – także w procesji komunijnej
– zalecana jest Komunia św. na rękę. Komunię św. można przyjąć tradycyjnie do ust w jednym miejscu – z lewej strony przy Matki Bożej Fatimskiej (przy klęczniku stojąc obok, lub klęcząc na klęczniku). Jeśli nie jest tam rozdzielana można to uczynić na końcu procesji komunijnej w innym miejscu. Bardzo prosimy o uszanowanie tego porządku ze względu na miłość bliźniego.
– przypominamy o aktualności dyspensy Metropolity Katowickiego z dnia 28 maja 2020 r.: „W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę (od uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i święta nakazane) dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Wiernych, którzy z uzasadnionej racji nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, zachęcam do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła, korzystania z transmisji telewizyjnych, radiowych bądź internetowych oraz do stosowania praktyki Komunii św. duchowej”.
– transmitujemy wszystkie Msze św.i nabożeństwa – link do transmisji na stronie parafialnej
– Biskupi zachęcają nas do wzrostu pobożności eucharystycznej, maryjnej – do udziału w spowiedzi św., Mszach św., adoracjach i nabożeństwach w dni powszednie.
– zapraszamy do spowiedzi św. pół przed Mszą św., a w sobotę od godz. 17.00
– w związku z obostrzeniami zawieszamy spotkania grup parafialnych, spotkania formacyjne i katechetyczne.

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Zapraszamy na uroczyste nieszpory o godz. 15.30 oraz na nabożeństwo różańcowe o ustanie pandemii, o pokój i ład społeczny o godz 20.30. Dziś także wspomnienie św. Cecylii – patronki śpiewu kościelnego. Dziękujemy wszystkim, którzy grą na instrumentach oraz śpiewem uświetniają liturgię w naszym kościele i otaczamy ich modlitwą.

2. Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych! Przez cały listopad wierni mogą uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące odwiedzając pobożnie cmentarz, modląc się za zmarłych,
oraz spełniając zwykłe warunki odpustu. tj. spowiedź św., Komunia Św., modlitwa w intencjach Ojca św. oraz wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Odpust zyskuje się 1 raz na dzień.
Prosimy, by łączyć nawiedzanie cmentarza z krótkim Nawiedzeniem Pana Jezusa w kościele.

3. Zachęcamy wszystkich do codziennej modlitwy różańcowej o ustanie pandemii, a także o pokój i ład społeczny w naszej Ojczyźnie, w rodzinach i w rodzinie Kościoła zakończonej Apelem Jasnogórskim
– w naszych domach o godz. 20.30 ( przypominać nam o niej będą dzwony o godz. 20.15). Różaniec w naszym kościele odmawiany będzie o godz 17.30 (oprócz wtorku). O godz.20.30 – w domach można będzie skorzystać z tejże właśnie transmisji. We wtorek różaniec w kościele o 20.30 z transmisją na żywo – zapraszamy do kościoła.

4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie modlitewne – adoracyjne od 18.45 do 19.30.

5. We wtorek o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W środę po porannej Mszy św. – nowenna do św. Józefa.
W tym dniu przypada wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej i 86 rocznica poświęcenia naszego kościoła. Mszę św. za ++ budowniczych, fundatorów, dobrodziejów, duszpasterzy naszego kościoła odprawimy o godz. 6.30.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Przygotujmy w domach symbole adwentowe – lampion, wieniec. Zachęcamy do wielkiej mobilizacji duchowej.
W każdą niedzielę adwentu przy wyjściu z kościoła Siostry Służebniczki rozprowadzać będą opłatki na stół wigilijny. Będą też do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Trzeźwości. Gościć będziemy ks. Piotra Brząkalika – duszpasterza trzeźwości i felietonistę Radia eM. Kolekta na potrzeby parafii.

9. Roraty. Aktualna sytuacja epidemiologiczna uniemożliwia przeprowadzenie w parafiach Rorat w zwyczajnej formie. Pakiet obrazków roratnich przekażemy u progu adwentu rodzicom. To oni będą każdego dnia udostępniali swoim pociechom kolejne obrazki. Autorzy internetowej platformy holyweek.pl, wykorzystując materiały przygotowane przez redakcję Małego Gościa Niedzielnego, proponują projekt pt. Rodzinne Boże Narodzenie. Umożliwia on w wersji online właściwe przygotowanie się i przeżycie okresu Adwentu oraz świąt Bożego Narodzenia. Przygotowane materiały będą prowadziły zaangażowane osoby (dzieci, ich rodziców) od monitorów komputerów do realizowania aktywności zadawanych przez autorów Platformy. Holyweek.pl skierowany jest do całych rodzin i zawiera w sobie cztery moduły (szczegóły na platformie i na naszej stronie internetowej).

10. Nie będzie też w tym roku tradycyjnej kolędy. Po Świętach Bożego Narodzenia odprawiać będziemy Msze św. za mieszkańców poszczególnych ulic. Już teraz zapraszamy.

11. Prawdopodobnie z początkiem grudnia rozpocznie się remont naszego kościoła w ramach usuwania szkód górniczych – na zakres kopalni. Liturgia będzie sprawowana niezmiennie. Czeka nas na pewno wiele niedogodności, ale z Bożą pomocą oraz opieką św. Józefa damy radę i kościół wkrótce znów będzie piękny.

12. Dziękujemy za wszelkie ofiary na utrzymanie parafii, także te przekazywane na konto parafii 82 8454 0001 2073 0052 2065 0002 oraz stypendia mszalne.

Dziękujemy także za ofiary na sprzątanie kościoła, środki czystości i kwiaty. Dziś zachęcamy do ofiarności mieszkańców ul. Paderewskiego, a w przyszłą niedzielę mieszkańców ulicy Ogrodowej. Ofiary składamy do skarbonki przy stoliku z czasopismami.

13. Tradycyjnie polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, MGN i innych czasopism katolickich.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

SCROLL_TEXT

Print Friendly, PDF & Email