Print Friendly, PDF & Email
19
WRZ
2020

Ogłoszenia duszpasterskie 20 – 27.09.2020 r.

Przychodzimy do Chrystusa, aby mieć życie. Dla nas bowiem żyć – to Chrystus, a umrzeć – to zysk. Chrystus przyszedł, abyśmy przez wiarę w Niego mogli narodzić się z Boga i nie umrzeć na wieki. Każdy, kto wierzy w Chrystusa, ma życie wieczne i nie stanie przed sądem, bo przeszedł ze śmierci do życia. Chrystus wzywa nas do nawrócenia i wiary w Ewangelię, abyśmy nie zginęli, ale stali się nowym stworzeniem i mogli wejść do Królestwa Bożego. Mamy szukać Pana, wzywać Go, porzucić drogę bezbożności i nawrócić się do Pana, otrzymać Jego przebaczenie i żyć dla Boga. Drogi Boże to nie drogi świata i myśli Boże to nie myśli świata. Pan powiedział: Ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi.

Kolekta na Wydział Teologiczny UŚ. Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Dziś XXV Niedziela zwykła. Dziś obchodzimy Dożynki Parafialne. Wspólnie dziękujemy Dobremu Bogu za urodzaje ziemskie. O godz. 15.30 – Nieszpory. Prosimy, by dzieci zabierały „Woksiki” ze stolika pod chórem (losowanie nagród w czwartek na Mszy św. szkolnej).

2. Zachęcamy, by dalej trwać na modlitwie różańcowej o godz. 20.30, wspólnie prosić o Bożą ochronę dla naszych rodzin, parafii, o ustanie epidemii, za chorych, służbę zdrowia, o nawrócenie i pokój serc. Trwa codzienna (oprócz poniedziałku) modlitwa różańcowa przy kaplicy św. Jana Nepomucena – zapraszamy.

3. Spotkania modlitewne – adoracyjne, które w ubiegłych latach były w środę – w tym roku będą w poniedziałki po Mszy św. wieczornej – od 18.45 do 19.30. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wspólnie adorować Najświętszy Sakrament. We wrześniu połączone będą z rozważaniem różańca św. – dlatego w poniedziałek nie będzie różańca przy kaplicy św. Jana Nepomucena.

4. We wtorek o godz. 17.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. We wtorek o godz. 19.00. – Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej na probostwie.

6. W środę po porannej Mszy św. – nabożeństwo do św. Józefa.

7. W czwartek – Msza św. szkolna o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkie dzieci (najlepiej z Rodzicami), szczególnie zaś te, które przygotowują się do I Komunii św.

8. W czwartek o godz. 18.00 – próba generalna przed bierzmowaniem. Obowiązkowa obecność kandydatów i świadków! Po próbie nabożeństwo pokutne i spowiedź św. (W środę o 19.00 – próba dla samych kandydatów).

9. W piątek w czasie Mszy św. o godz. 18.00 Ks. Bp Marek Szkudło udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Kandydatów polecamy Waszym modlitwom. Jednocześnie udzielona zostaje dyspensa
od pokarmów mięsnych dla przygotowania spotkania rodzinnego.

10. W sobotę o godz. 9.00 – zbiórka ministrantów w salce na probostwie, o godz. 10.00 – spotkanie Dzieci Maryi w Domu Parafialnym. Zapraszamy nowe osoby.

11. W sobotę o godz. 11.00 w Domu Parafialnym – pierwsze spotkanie Uskrzydlonych.

12. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Ks. proboszcza Dariusza Kreihsa – budowniczego kościoła Matki Bożej Różańcowej w Rybniku – Niedobczycach. Wygłosi on słowo Boże i zbierze kolektę na budowę kościoła. Polecamy ją Waszej ofiarności.

13. W tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. dzieci klas: III a i III b. Spotkanie organizacyjne
dla rodziców w czwartek – 1 października o godz. 18.00 (po różańcu). Obecność obowiązkowa! Będzie też możliwość zakupienia różańców i medalików. Wszystkie informacje pojawią się wkrótce na stronie internetowej par w zakładce:
I Komunia św.

14. W tym roku szkolnym do przystąpią uczniowie obecnych klas VIII SP. Starsza młodzież i osoby dorosłe, które chcą przystąpić do tego sakramentu zgłoszą się do ks. Zbigniewa do końca miesiąca.

15. Rodzice, którzy chcą przygotować dziecko do wczesnej Komunii św. – zgłoszą się do ks. Proboszcza do końca września.

16. Dziękujemy za wszelkie ofiary na utrzymanie parafii i stypendia mszalne, także te przekazywane na konto parafii.

17. Tradycyjnie polecamy lekturę Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich. W najnowszym GN m. in.: * o mediach społecznościowych, które są jak fala powodziowa, niosąca ze sobą skarby i śmieci…* o siostrze zakonnej, która przez 14 lat pracowała w slumsach * rozmowa na temat tzw. śmierci klinicznej – czy to jest przejaw łaski, czy iluzja…

Wszystkich Parafian zapraszamy do powrotu do uczestnictwa w coniedzielnej Mszy św. i do comiesięcznej spowiedzi św. Przypominamy, że osoby, które skorzystały z nadzwyczajnej formy pojednania z Bogiem i Kościołem, są zobowiązane do odbycia szczerej spowiedzi z grzechów, za które wtedy przepraszały Boga.

Wszystkim, którzy rozpoczęli szkolny życzymy wiele błogosławieństwa Bożego, światła Ducha Świętego, sił i wytrwałości oraz Bożej ochrony od wszelkich niebezpieczeństw.

SCROLL_TEXT
Print Friendly, PDF & Email