Print Friendly, PDF & Email
04
KWI
2020

Ogłoszenia duszpasterskie 5 – 12.04.2020 r.

„Bóg każdego rana pobudza me ucho, bym słuchał jak uczniowie”. Warto z takim nastawieniem, do którego zachęca Izajasz, podejść do lektury tekstów Niedzieli Palmowej. Słuchać, widzieć obrazy, które pojawiają się w wyobraźni. W ten sposób podążać za Jezusem, by móc przeżyć Jego Ewangelię taką, jaką dzisiaj objawia. Po prostu być z Panem w Jego drodze.

Kolekta na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

1. Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. W tym trudnym czasie, jako wspólnota Kościoła trwamy na modlitwie o Boże Miłosierdzie dla ludzkości, o ustanie epidemii, za wszystkich chorych, cierpiących i spieszących im z pomocą, za zmarłych. O to, byśmy dobrze przeżyli te szczególne rekolekcje i dobrze przygotowali serca na Święta Paschalne.

2. MSZE ŚW. BĘDĄ CELEBROWANE BEZ OBECNOŚCI WIERNYCH o zwykłych porach według porządku liturgii i według zamówionych intencji – także TRIDUUM PASCHALNE.

3. W ciągu dnia kościół pozostanie otwarty do osobistej modlitwy:
* w niedzielę – od 12.00 do 15.45
* od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy – od 7.00 do 17.45.
Ostatnia godzina – to Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy
* od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty od 7.00 – 17.30. W tych dniach nie ma Adoracji.
* w Wielkanoc – od 12.00 do 14.45 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy

Pamiętamy też, że w kościele może być tylko 5 osób równocześnie.
Będzie można wejść do wnętrza kościoła – mamy system alarmowy i monitoring. Tam do nabycia będą paschaliki – 6 zł i świąteczne wydanie Gościa Niedzielnego – 6 zł, a także teksty do liturgii domowej.

4. Niestety zasadniczo nie będzie spowiedzi św. Spowiedź wielkanocna będzie musiała mieć miejsce po Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego w okresie wielkanocnym.
W indywidualnych sytuacjach spowiedź św. jest możliwa na osobistą prośbę, najlepiej po wcześniejszym ustaleniu przez telefon 32 235 39 77.
Warto zapoznać się z wpisem w aktualnościach;” Żal doskonały..”. Po wzbudzeniu żalu doskonałego jesteśmy w stanie łaski uświęcającej przyjmując, że w pierwszym możliwym terminie przystąpimy do spowiedzi św.

5. Postarajmy się przeżyć owocnie Triduum Paschalne w domach rodzinnych korzystając z bezpośredniej transmisji Mszy św. i nabożeństw z naszego kościoła. Komunię św. przyjmujemy duchowo. Link do transmisji na stronie internetowej parafii.  Pozostał nam na razie tylko taki sposób budowania wspólnoty ołtarza.
Liturgia Triduum o stałej porze. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, w Wielki Piątek o godz. 9.00 – Droga Krzyżowa, a o 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej. W Wielką Sobotę – liturgia o godz. 20.00. Nie będzie poświęcenia pokarmów – uczynimy to w naszych domach.

6. Prosimy o zapoznanie się ze słowem pasterskim Ks. Arcybiskupa o duchowym przeżyciu Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy (na stronie internetowej). Jest w nim wiele konkretnych podpowiedzi co do naszej liturgii domowej.

7. Codziennie o godz. 20.30 – łączymy się jako wspólnota parafialna i wspólnota Kościoła w Polsce we wspólnej modlitwie odmawiając część różańca św.: księża w kościele, Siostry w kaplicy klasztornej,
pozostali w rodzinnych domach korzystając z transmisji (zaprasza nas do tego bicie dzwonów o 20.15).

8. Dzieci będą mogły przystąpić do I Komunii świętej, gdy odwołany zostanie stan zagrożenia epidemicznego i uczniowie oraz uczennice rozpoczną naukę w szkołach. Wówczas natychmiast zostanie ogłoszone spotkanie dla rodziców dzieci I komunijnych celem uzgodnienia terminu I Komunii świętej.

9. Osoby starsze, niepełnosprawne, wszystkie potrzebujące pomocy – prosimy o tel. do duszpasterzy 32 235 39 77.

10. Do kancelarii parafialnej prosimy przychodzić tylko w przypadkach pilnych!Wiele spraw można załatwić telefonicznie lub w późniejszym czasie. Stypendia mszalne można również składać przelewem na konto parafialne Nr konta parafii: 82 8454 0001 2073 0052 2065 0002.

11. Dziękujemy wszystkim, którzy składają tą drogą ofiary na utrzymanie parafii. Dziękujemy też za wszelkie wyrazy życzliwości i jedności.

PARAFIANIE, KTÓRZY CHCIELIBY ZŁOŻYĆ OFIARY NA RZECZ ZAKUPIENIA RESPIRATORÓW MOGĄ TO UCZYNIĆ DOKONUJĄC PRZELEWU NA KONTO BANKOWE CARITAS ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ. NUMER KONTA: 96 1050 1214 1000 0090 3169 8062. W TYTULE PRZELEWU NALEŻY WPISAĆ: OFIARA – KORONAWIRUS.

Niech Pan obdarzy nasze serca pokojem i ufnością.
Obyśmy jednocząc się z Jezusem w Jego męce, mieli też udział w Jego Zmartwychwstaniu!

SCROLL_TEXT
Print Friendly, PDF & Email