Print Friendly, PDF & Email
09
LIS
2019

Ogłoszenia duszpasterskie 10 – 17.11.2019 r.

Życie jest większe od wszelkich naszych przemądrzałych spekulacji, od popularności, ideologii i misternie skonstruowanych systemów pojęć. Czasem wydaje się nam, że żyjemy, a tak naprawdę spętaliśmy życie w sieć nazw. Cieszy nas ich brzmienie: profesor, prezes, gwiazda, zwycięzca. Niektórzy tak oderwali się od życia, że dopiero wzmianka w gazecie przekonuje ich, że zaistnieli. Tymczasem to Bóg jest Bogiem żywych i tylko wracając do Niego, wracamy naprawdę do życia.

Kolekta na potrzeby naszej parafii. Przy wyjściu z kościoła – zbiórka na działalność „Uskrzydlonych”. Bóg zapłać za składane ofiary!

1. Dziś XXXII Niedziela zwykła. O godz. 15.30 ostatnie nabożeństwo za zmarłych zalecanych. Kwadrans wcześniej czytamy zalecki. Ubiegłej niedzieli na Pomoc dla Sudanu Południowego zebraliśmy 2140 zł. Dziękujemy.

2. Przy wyjściu z kościoła – zbiórka na działalność „Uskrzydlonych” – zespołu dziecięco – młodzieżowego działającego przy naszej parafii i godnie reprezentującego nas na zewnątrz. Za każdy dar serca gorąco dziękujemy.

3. W poniedziałek przypada Święto Niepodległości. Zapraszamy Parafian do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny: o godz. 9.00 – uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, potem przemarsz pod Pomnik Powstańców Śląskich. Zapraszamy wszystkie poczty sztandarowe.

4. W godzinach urzędowania kancelarii przyjmujemy Msze św. za zmarłych – na I półrocze, oraz intencje za żywych i I rocznice śmierci – na cały przyszły rok!

5. Dziękujemy za udział w nabożeństwach różańcowych za zmarłych zalecanych. Dziękujemy za składane wypominki. Ze złożonych ofiar odprawione będą również Msze św. za zmarłych zalecanych. Część tych intencji została już przekazana zaprzyjaźnionym misjonarzom.

6. W środę po Mszy św. porannej – nowenna do św. Józefa, a po Mszy św. wieczornej – ok. godz. 18.35 – spotkanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy wszystkich, którzy wspólnie pragną adorować Pana Jezusa. Liczymy na nowe osoby.

7. W czwartek na godz. 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. szkolną.

8. Po Mszy św. ( ok. 17.40 ) spotkanie formacyjne przed I Komunią św. – rodzice w kościele, dzieci w Domu Parafialnym.

9. W piątek – III piątek miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.

10. W piątek o godz. 19.00 – Msza św. młodzieżowa – w intencji młodzieży naszej parafii. Zapraszamy młodzież klas VII i VIII ( obecność obowiązkowa w ramach bliższego i dalszego przygotowania do bierzmowania ), zapraszamy ubiegłorocznych bierzmowańców i starszą młodzież. Od 18.30 – okazja do spowiedzi św – comiesięczna spowiedź jest również jednym z elementów dobrego przygotowania do tego sakramentu).

11. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w naszej parafii Niedzielę Rodziny. Poprowadzi ją ks. prałat Stanisław Puchała, emerytowany proboszcz parafii katedralnej, były duszpasterz akademicki w Katowicach, doświadczony duszpasterz rodzin. Wygłosi on homilię na każdej Mszy św., a na 17.00 zaprasza na Spotkanie Małżonków w Domu Parafialnym. Skorzystajmy z tej okazji.

12. Kolekta przyszłej niedzieli – specjalna na potrzeby naszej parafii – na opał na zimę.

13. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła, na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu zachęcamy do ofiarności mieszkańców ulic: Chudowskiej, Konopnickiej i Wodnej. Powstańców Śl., a w przyszłym tygodniu mieszkańców ulic: Zgrzebnioka, Polnej, Obrońców Granicy i Topolowej.

14. Ks. Proboszcz zaprasza ma pielgrzymkę do Sanktuariów Czech w dniach 17 – 19 kwietnia 2020 r. Zapisy w zakrystii. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii i w gablotce.

15. Osoby zainteresowane odbyciem pielgrzymki pieszej lub rowerowej do Santiago de Compostela w Hiszpanii zapraszamy na I spotkanie 22 listopada (piątek) po Mszy św. wieczornej w salce na probostwie.

16. Tradycyjnie polecamy lekturę Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich.

17. W czasie Mszy św. i nabożeństw w kościele otwarta jest toaleta w Domu Parafialnym (oznaczona) .

18. Zapraszamy do Biblioteki Parafialnej (w salce na probostwie) w niedzielę od 10.00 – 11.00 oraz we wtorek po Mszy św. wieczornej.

19. Najbliższe spotkanie Duszpasterstwa Przedsiębiorców TALENT odbędzie się 12 listopada w Tychach przy parafii św. Marii Magdaleny, ul. ks. Damrota 62.  Msza Święta o godz. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne pt. „Wewnętrzna wolność” – wierzący przedsiębiorcy wobec trudności zewnętrznych.

SCROLL_TEXT
Print Friendly, PDF & Email