Print Friendly, PDF & Email
17
SIE
2019

Ogłoszenia duszpasterskie 18 – 25.08.2019 r.

Święty Paweł zmagania na drodze ku chrześcijańskiej doskonałości nazywa zawodami. A zatem nie będzie lekko! Jezus potwierdza to z całą mocą. Mówi: Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on zapłonął. Cóż to oznacza? Stary porządek, zbudowany na naszych złych przyzwyczajeniach, będzie musiał zostać zburzony. Czeka nas wewnętrzna walka i przeorganizowanie dotychczasowej hierarchii wartości, abyśmy osiągnęli obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia.

Kolekta specjalna na potrzeby parafii – na prace towarzyszące remontowi kościoła – na modernizację instalacji elektrycznej i nagłośnienia. Bóg zapłać!

1. Dziś XX Niedziela zwykła. Dziś odbywa się tradycyjna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej, łączymy się w modlitwie z pielgrzymującymi do piekarskiego sanktuarium.
Po południu na godz.15.30 zapraszamy na nieszpory.

2. Trwa miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji w intencji tych, którzy potrzebują naszej pomocy i do wpisu do Parafialnej Księgi Trzeźwości (dostępna pod chórem).

3. W wakacje we wtorki rano kancelaria będzie nieczynna.

4. W środę po porannej Mszy św. – nabożeństwo do św. Józefa.

5. W sobotę od godz.17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do spowiedzi św.

6. W przyszłą niedzielę podziękujemy Dobremu Bogu za posługę ks. Darka w naszej Parafii – w czasie Mszy św. o godz. 10.30. Będzie to też dzień jego urodzin. Chcemy wyrazić wdzięczność Ks. Darkowi i otoczyć go naszą modlitwą.
Niedzielna kolekta na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka na trudną i bardzo kosztowną operację dla Lenki z Knurowa.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy składali przybory szkolne w ramach akcji: „Tornister pełen uśmiechów”. Dziękujemy Panom, którzy oczyścili z mchów i porostów dach na kaplicy św. Józefa.
Dziękujemy parafianom, którzy otaczali nas modlitwą pielgrzymując do św. Anny.

8. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła, na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu zachęcamy do ofiarności mieszkańców ulicy Ks. Wł. Roboty nr 121 – 129 oraz 126 – 190, a w przyszłym tygodniu mieszkańców ulic: Granicznej, Chopina i Mickiewicza.

9. Tradycyjnie polecamy lekturę Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia, a uczniom i urlopowiczom dobrego wypoczynku.

SCROLL_TEXT
Print Friendly, PDF & Email