13
PAź
2018

Ogłoszenia duszpasterskie 14 – 21.10.2018 r.

Posted By :
Comments : Off

Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego. Wielbłąd nie zmieści się w uchu igielnym. Nie zaznają smaku życia wiecznego ci, którzy z niczego nie chcą zrezygnować i chcą posiąść królestwo Boże w taki sam sposób, w jaki posiada się kolejne rzeczy. Któż więc może się zbawić? U Boga wszystko jest możliwe. Jedynie w Nim warto złożyć nadzieję, jedynie On nie tylko spełnia obietnice, ale nadto daje wiele więcej.

Kolekta na potrzeby parafii – przed kościołem na Fundację Papieską – Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać za złożone ofiary!

1. Dziś XXVIII Niedziela zwykła. O godz. 15.15 – nabożeństwo różańcowe przy kaplicy św. Jana Nepomucena.

2. Dziś także – Dzień Papieski. Zapraszamy na Koncert Organowy im. Emanuela Smołki o godz. 17.00 w kościele. Bliższe informacje na plakatach.

3. Trwa miesiąc październik. Matka Boża zaprasza nas do modlitwy różańcowej, która jest ratunkiem dla świata i otwiera nas na szczególne Boże błogosławieństwo.
Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30 i w niedziele o 15.30. Dziękujemy tym wszystkim, którzy ochotnie podjęli wezwanie Matki Bożej. Zapraszamy całe rodziny!

4. We wtorek o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W środę po porannej Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa.

6. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Ziemi Świętej.

7. W czwartek zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną o godz. 17.00.

8. W czwartek po Mszy św. szkolnej i różańcu spotkanie formacyjne przed I Komunią św.
– dla dzieci w kościele, dla rodziców w salce na probostwie. Obecność obowiązkowa.

9. W piątek o godz. 19.00 – Msza młodzieżowa. Zapraszamy na nią młodzież klas VII i VIII SP, III Gimnazjum i starszą: uczącą się, studiującą i pracującą. Dla uczniów klas VII, VIII i III Gimnazjum – obecność obowiązkowa – w ramach przygotowania do bierzmowania (bliższego i dalszego). Od godz. 18.30 – okazja do spowiedzi św.

10. W sobotę o godz. 11.00 – spotkanie Uskrzydlonych w klasztorze sióstr służebniczek. Nowe osoby przyjmujemy do końca października. Zapraszamy.

11. Kolekta przyszłej niedzieli na misje. Dziękujemy.

12. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła, na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu zachęcamy do ofiarności mieszkańców ulicy Paderewskiego, a w przyszłym tygodniu mieszkańców ul. Ogrodowej.

13. Od jutra – przez dwa tygodnie – przyjmujemy intencje Mszy św.- jubileusze, za żywych i I rocznice śmierci na cały 2019 r. – (tylko w godzinach urzędowania kancelarii). Intencje za zmarłych na I półrocze 2019 – przyjmować będziemy od 5 listopada.

14. Ks. Dariusz pragnie zaprosić chętnych parafian na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w lutym 2019 roku w czasie ferii zimowych. Plan wyjazdu i dokładne informacje zamieszczone są na parafialnej stronie internetowej (spotkanie w najbliższą środę o 18.45.

15. Zapraszamy do udziału w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce Chorych do Lourdes: termin: 5–13 maja 2019r. Przejazd do Światowego Sanktuarium Chorych specjalnym pociągiem z Katowic. Zapisy od września br. u organizatorów. W pielgrzymce będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 350 osób. Uczestnikom będą towarzyszyć lekarze, pielęgniarki, wolontariusze i księża. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii.

16. W zakrystii do nabycia „Sląski Kalendarz Katolicki” na rok 2019 – w formie książkowej. Przybliża on postać ks. kard. Augusta Hlonda, sługi Bożego, poprzez cytowanie jego przemówień i homilii. Cena promocyjna – 15 zł oraz kalendarz ścienny GN z aniołami – 6 zł.

17. Tradycyjnie polecamy lekturę Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich. W najnowszym GN

18. W dniu 25.10 – w czwartek od godz. 16.30 – w salce na probostwie możliwość uzyskania bezpłatnej porady prawnej. Należy się umówić osobiście drogą mailową: probono@karolinabok-adwokat.pl lub telefoniczną: 881054135.

19. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy zmarłych : Magdalenę Gołosz i Zdzisławę Slupina.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

szkaplerznej.pl

SCROLL_TEXT
Print Friendly, PDF & Email