11
SIE
2018

Ogłoszenia duszpasterskie 12 – 19.08.2018 r.

Posted By :
Comments : Off

Przychodzimy do Chrystusa, naszego Lekarza duszy i ciała, aby w tej Eucharystii pokrzepić się Ciałem i Jego Krwią, a także nabrać sił do pielgrzymowania na tej ziemi w najbliższym tygodniu. Chrześcijanin musi ciągle przychodzić do źródła Bożej łaski i miłości, aby czerpać jak najwięcej potrzebnych nadprzyrodzonych łask i darów. Otrzymane dobra od Boga, nie pozostają tylko przy osobie, która jest najbliżej tych dóbr. Również my, chrześcijanie otrzymujemy dziś w darze od Stwórcy Eucharystię, która nie tylko jest dla nas, ale również dla tych, którzy o niej tak często zapominają i ją lekceważą.

Kolekta na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

1. Dziś XIX Niedziela zwykła. Po południu na godz.15.30 zapraszamy na Nieszpory.

2. Jutro – w poniedziałek przypada kolejny Dzień Fatimski. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00, a potem na różaniec (ok. 19.40) i procesję. Niech nie zabraknie dzieci (w tym I Komunijnych w bieli) i młodzieży. Niech całe rodziny zawierzają się Matce Bożej. Nie zapomnijmy o świecach.

3. W wakacje we wtorki rano kancelaria będzie nieczynna. Podobnie w czasie wakacji nieczynna będzie biblioteka parafialna.

4. We wtorek o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o godz. 7.00 10.30 i 16.00. Po porannej Mszy św. krótkie nabożeństwo do św. Józefa. O godz. 15.30 – Nabożeństwo do Matki Bożej.

6. W sobotę od godz. 8.00 odwiedzimy chorych i starszych Parafian (II termin). Zapisy w zakrystii.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 7.00 – wyjazd autokaru na pielgrzymkę kobiet i dziewcząt do Piekar Śl. Zapisy w zakrystii.

8. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na potrzeby parafii – na ukończenie Domu Parafialnego.

9. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła, na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu zachęcamy do ofiarności mieszkańców ulicy K. Miarki – od kościoła do ul. Ks. Wł. Roboty oraz ul. Prusa, a w przyszłym tygodniu mieszkańców ul. Powstańców Śl.

11. Już ostatni tydzień do wystawionego kosza i serca możemy składać przybory szkolne w ramach akcji: „Tornister pełen uśmiechów”. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło.

12. Tradycyjnie polecamy lekturę Gościa Niedzielnego i innych czasopism  katolickich.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Uczniom i wszystkim urlopowiczom życzymy dobrego wypoczynku, nabrania sił fizycznych i duchowych, by z nową mocą mogli wrócić do swoich obowiązków.

SCROLL_TEXT

 

Print Friendly, PDF & Email