16
SIE
2018

Inauguracja Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie – „Gwiazdy Niepokalanej”

Posted By :
Comments : Off

Bracia Franciszkanie zwracają się z serdecznym zaproszeniem do wzięcia udziału w inauguracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie – „Gwiazdy Niepokalanej”, którego częścią będzie Kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Inauguracja odbędzie w dniu 1 września 2018 roku o godz.12.00 w Bazylice w Niepokalanowie.

Mszy Świętej w czasie konsekracji Kaplicy będzie przewodniczył Ks. Abp Salvatore Pennacchio Nuncjusz Apostolski w Polsce. Homilię w czasie Mszy św. wygłosi J.E. Abp Stanisław Gądecki.                          

Centrum Modlitwy o Pokój powstaje z potrzeby ludzkich serc oraz pragnienia pokoju na świecie. Będzie to jedyne miejsce w Polsce i jedno z 12 na świecie, należące do 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju – Międzynarodowych Centrów Modlitwy o Pokój. Centra powstają na wszystkich kontynentach, aby łańcuchem modlitwy objąć całą ziemięDo chwili obecnej utworzono 6 Centrów modlitwy o pokój. W 2017 roku Narodowe Sanktuarium w Niepokalanowie zaproszone zostało do grona 12 Gwiazd. Niepokalanów wybrano, ponieważ jest miejscem naznaczonym obecnością św. Maksymiliana Kolbe, który w czasie II Wojny Światowej złożył swoje życie w bezinteresownej ofierze miłości i pokoju za drugiego człowieka, wcześniej zawierzając je bezgranicznie Maryi Niepokalanej.

 za pośrednictwem www.kaplica.niepokalanow.pl można rejestrować się na wydarzenie.

SCROLL_TEXT

Plakat na inaugurację ŚCMoP w Niepokalanowie (2)
SCROLL_TEXT
Print Friendly, PDF & Email